Ekran wczytywania
Reprezentacja narodowa

Wyłonienie i przygotowanie kadry narodowej, która będzie reprezentowała Polskę w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy to jeden z priorytetów Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu. 

Nominacje do Kadry Polski odbywają się zgodnie z Przepisami Turniejowymi PZSC:


Nominację do Kadry Polski na Mistrzostwa Świata Cheerleaders ICU /ICU Worlds/ otrzymuje 1 podmiot w kategoriach wiekowych Youth, Junior i Senior w każdej konkurencji na nich aktualnie rozgrywanych. W pierwszej kolejności nominację otrzymuje podmiot, który wywalczył tytuł Mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym. Jeżeli Mistrz Polski nie może uczestniczyć w zawodach, nominacja przechodzi na kolejne miejsce w danej konkurencji i kategorii wiekowej. Nominacja w danym roku dotyczy wyjazdu jako Kadra Polski na ICU Worlds w roku kolejnym.

Nominację do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy Cheerleaders ECU /European Cheerleading Championships ECU-ICU/ otrzymują 2 zespoły w kategoriach wiekowych Youth, Junior i Senior w każdej konkurencji na nich rozgrywanych. Pierwsze miejsce w Kadrze Narodowej otrzymuje zespół, który wywalczył I miejsce w cyklu Pucharu Polski PZSC w roku wcześniejszym niż dane Mistrzostwa Europy Cheerleaders. Drugie miejsce w Kadrze Narodowej otrzymuje zespół, który wywalczył tytuł Mistrza Polski podczas Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym w tym samym roku co dane Mistrzostwa Europy Cheerleaders.

 

W obu przypadkach jeżeli zdobywca I miejsca nie może uczestniczyć w zawodach, lub jest to ten sam zespół, nominacja przechodzi na kolejne miejsce w danej konkurencji i kategorii wiekowej z Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowego w tym samym roku co dane ME.

 

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z