Ekran wczytywania
Wspieramy organizację Mistrzostw Świata!

Piotr Patłaszyński oraz Małgorzata Wrońska z Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu (PZSC) zostali członkami komitetu organizacyjnego Akademickich Mistrzostw Świata w Cheerleadingu. To ważne wyróżnienie dla niedawno powstałego związku sportowego.

Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Świata  (FISU World University Championship Cheerleading)  odbędą się w Łodzi 5 i 6 października br. Organizatorem wydarzenia jest FISU (Międzynarodowa Federacja Sportu Uniwersyteckiego) oraz jej członek w Polsce - AZS Politechniki Łódzkiej. Swój udział w mistrzostwach zapowiedziało już 12 reprezentacji uczelni wyższych z całego świata, w tym Australii, Rosji, Grecki, Korei i Kanady.

Komitet już pracuje
Powołano także komitet organizacyjny, którego przewodniczącym został rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak. Prace komitetu wspierać będzie także, odpowiedzialna za sport, Małgorzata Wrońska, zaś jego członkiem honorowym został Piotr Patłaszyński, prezes PZSC.

Możemy obiecać, że sportowych emocji oraz wrażeń na pewno nie zabraknie. Zapowiada się rywalizacja studentów na najwyższym poziomie w następujących kategoriach:

  • freestyle pom (duet i zespół)
  • jazz
  • hip-hop
  • cheerleading drużynowy (drużyny dziewcząt i mieszane).

Już dziś zapraszamy do Łodzi na to ekscytujące widowisko oraz do kibicowania szczególnie polskiej reprezentacji.

Zakończenie tekstu

WSPÓŁPRACUJEMY Z